FRRF partnerem Olimpiady Wiedzy o Finansach

Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego została partnerem pierwszej edycji ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach „Finansomania” organizowanej przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Zgłoszenia do projektu ruszają wkrótce!

Inicjatywa została oparta została na dotychczasowych zmaganiach młodzieży i studentów w Konkursach Wiedzy o Finansach „Finansomania” oraz „Finansomania Junior”, które charakteryzowały się dużą popularnością wśród młodego pokolenia.

Celem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach „Finansomania” jest zwiększenie świadomości finansowej młodzieży ze szkół ponadpodstawowych oraz pobudzenie i rozwijanie ich zainteresowań dotyczących zagadnień finansowych. Program Olimpiady zakłada edukację finansową w następujących obszarach: finansów publicznych, finansów przedsiębiorstw, finansów osobistych, bankowości, ubezpieczeń oraz rynku finansowego.

Olimpiada Wiedzy o Finansach ma charakter trójstopniowy:
a) I etap – etap szkolny,
b) II etap – etap okręgowy,
c) III etap – etap centralny.

Adresatami Olimpiady są uczniowie szkół ponadpodstawowych, w których program nauczania kończy się egzaminem maturalnym. Uczestnikami Olimpiady mogą być również uczniowie innych szkół, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz. U. z 2002 r. Nr 13 poz. 125, z późn. zm.), po uzyskaniu indywidualnie zgody Komitetu Głównego.

Przyjmowanie zgłoszeń do Olimpiady rozpocznie się 1 października 2021 r. O szczegółach wydarzenia będziemy informować na bieżąco. Więcej informacji znajduje się na stronie www.finansomania.edu.pl

LOKALIZACJA

 • Ul. Piękna 15/16,
  00-549 Warszawa

 • +48 22 55 99 496

 • kontakt@frrf.pl

KONTAKT DLA MEDIÓW

 • Katarzyna Korycka

  Katarzyna Korycka

  PR Manager
  katarzyna.korycka@frrf.pl
  tel. 600 400 223

PROFILE SPOŁECZNOŚCIOWE

Przewiń do góry