Reprezentujemy największe instytucje pożyczkowe w Polsce mające 60 proc. udziału w rynku pożyczek pozabankowych.

Dbamy o zrównoważony rozwój sektora finansowego przy jednoczesnym podnoszeniu bezpieczeństwa konsumentów. Naszą misją jest budowanie dialogu liderów rynku pożyczek pozabankowych z instytucjami publicznymi oraz organizacjami konsumenckimi na rzecz tworzenia sprzyjających uwarunkowań prawnych i edukacji finansowej konsumentów. Systematycznie monitorujemy zmiany zachodzące na rynku pożyczek pozabankowych poprzez opracowywanie analiz i raportów branżowych. Angażujemy się w inicjatywy na rzecz edukacji finansowej konsumentów i promowania dobrych praktyk oraz zasad etycznych w sektorze pożyczkowym, co pozwala podnosić bezpieczeństwo na rynku finansowym.

ZARZĄD FUNDACJI ROZWOJU RYNKU FINANSOWEGO

Agnieszka Wachnicka

Prezes Zarządu

Do Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego przeszła z biura Rzecznika Finansowego, gdzie od 2015 r. pełniła funkcję dyrektora Wydziału Klienta Rynku Bankowo-Kapitałowego. Odpowiadała za działania na rzecz ochrony klientów rynku bankowego i kapitałowego (banków krajowych i zagranicznych, instytucji finansowych, funduszy inwestycyjnych, spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych i instytucji pożyczkowych). Wcześniej przez 11 lat pracowała w Departamencie Rozwoju Rynku Finansowego w Ministerstwie Finansów. W zakresie jej obowiązków była praca nad regulacją poszczególnych sektorów rynku finansowego oraz działania na rzecz utrzymania stabilności finansowej. Agnieszka Wachnicka jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierunku Finanse i Bankowość.

Agnieszka Wachnicka, prezes FRRF

PREZYDIUM RADY

pawlak

Zbyszko Pawlak

Przewodniczący Prezydium Rady Fundacji

Prezes Zarządu EVEREST FINANSE S.A., zarządza Spółką od 2009 r. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu i organizacji systemów efektywnego zarządzania zespołami pracowników, które zdobył w spółkach o ogólnokrajowym zasięgu. Z sukcesem wdrażał systemy zarządzania przez cele i mechanizmy bodźcujące efektywność działania, współtworzył koncepcję rozwoju systemu informatycznego i strategię rozwoju firm. Ekspert rynku pożyczek pozabankowych, aktywnie działa na rzecz tworzenia rozwiązań, również prawnych, przyjaznych dla Klientów tego sektora. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu - kierunku Teoria i Publicystyka Ekonomii. Pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu i Kanclerza Loży Wielkopolskiej Business Center Club. Jest członkiem Wielkopolskiej Rady Trzydziestu. Jeden z inicjatorów powstania Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego.

Marcin Żuchowski

Zastępca Przewodniczącego Prezydium Rady Fundacji

Członek Zarządu Provident Polska S.A., Dyrektor ds. ryzyka kredytowego na poziomie regionu. Pracę w Provident Polska na obecnym stanowisku rozpoczął w październiku 2011 roku. Wcześniej pełnił funkcję Szefa Działu Ryzyka Kredytowego w obszarze kredytów konsumenckich w KBC Consumer Finance Poland. Ukończył Politechnikę Warszawską, wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej.

Marcin Zuchowski
artur

Artur Hawryluk

Członek Prezydium Rady Fundacji

Przedsiębiorca oraz inwestor działający w wielu branżach rynku. Dawniej Dyrektor Generalny, Prezes Zarządu, obecnie akcjonariusz spółki Everest Finanse S.A. Zdobyte na rynku finansowym doświadczenie wykorzystuje jako inwestor w branży developerskiej i chemicznej. Kreuje i rozwija strategie sprzedaży i marketingu, systemy zarządzania oraz strategie rozwoju dla kolejnych start-upów. Ogromny nacisk kładzie na zdobywanie wiedzy i rozwój własnych kompetencji. Sukcesywnie eksploruje rynki zagraniczne w poszukiwaniu kolejnych inwestycji. Absolwent Stosunków Międzynarodowych w poznańskim Collegium Da Vinci. Członek Business Center Club, współzałożyciel Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego. Pasjonat rajdów samochodowych i licencjonowany kierowca wyścigowy.

Alicja Kopeć

Sekretarz Prezydium Rady Fundacji

Członek Zarządu, Dyrektor Pionu Prawnego i Ładu Korporacyjnego w Provident Polska, w którym pracuje od 2003 roku. Odpowiada za obsługę prawną firmy, projekty legislacyjne oraz windykację sądową. Karierę zawodową zaczynała jako pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Następnie pracowała jako dyrektor departamentu prawnego grupy ubezpieczeniowej Commercial Union oraz Zurich Financial Services, a także w międzynarodowej kancelarii prawnej Linklaters.

alicja

LOKALIZACJA

 • Ul. Piękna 15/16,
  00-549 Warszawa

 • +48 22 55 99 496

 • kontakt@frrf.pl

KONTAKT DLA MEDIÓW

 • Katarzyna Korycka

  Katarzyna Korycka

  PR Manager
  katarzyna.korycka@frrf.pl
  tel. 600 400 223

PROFILE SPOŁECZNOŚCIOWE

Przewiń do góry