Konsekwencje agresji na Ukrainę dla sektora finansowego, sytuacja branży pożyczkowej w Unii Europejskiej, perspektywy sektora płatności odroczonych, crowdfunding i leasing konsumencki – to tylko niektóre z tematów, które omówimy podczas XI Kongresu Sektora Pożyczkowego. Tegoroczna edycja wydarzenia już 18-19 maja w Warszawie.
Wojna na Ukrainie zaburzyła równowagę rynków i istniejące przepływy finansowe. Pozbawiła miliony Europejczyków pewności jutra. Nasze decyzje życiowe, w tym także te finansowe, podejmujemy dziś w warunkach znacznie większej niepewności niż jeszcze kilka miesięcy temu. Wydarzenia na wschodzie nałożyły się na kryzys postpandemiczny, a szalejąca inflacja i skutki obostrzeń powodują, że diametralnie zmieniły się warunki działania dla instytucji finansowych.
Już 18-19 maja br. w Warszawie podczas XI Kongresu Sektora Pożyczkowego porozmawiamy o skutkach ekonomicznych i biznesowych obecnej sytuacji w branży finansowej w Polsce i na rynkach unijnych. W gronie ekspertów omówione zostaną aktualne zmiany prawne i ich wpływ na działalność instytucji finansowych w długiej perspektywie. Nie zabraknie też dyskusji w gronie ekspertów o możliwych scenariuszach rozwoju rynków i rekomendacji na przyszłość.
Kongres Sektora Pożyczkowego to największe cykliczne wydarzenie dla pozabankowego sektora pożyczkowego. Wydarzenie skupia środowiska kadry zarządzającej instytucji pożyczkowych, pośrednictwa finansowego, doradztwa prawnego i strategicznego oraz dostawców produktów i usług związanych z produktami kredytu konsumenckiego.
Więcej informacji na temat Kongresu i rejestracja:
Organizatorem kongresu jest Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce