FRRF zaprasza na VII Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości

Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego zaprasza na VII edycję Kongresu Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości, którego po raz kolejny jest partnerem wspierającym. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w dniach 22-23 marca pod hasłem „Wiedza i umiejętności finansowe kluczem do odpowiedzi na światowe wyzwania gospodarcze”.

Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości to najważniejsze w Polsce coroczne forum dyskusji, wymiany doświadczeń oraz rozwoju współpracy i działań edukacyjnych w zakresie finansów, bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni i przedsiębiorczości. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Pierwszego dnia Kongresu podczas sesji plenarnej, która odbędzie się 22 marca br. w formule stacjonarnej głos zabiorą zaproszeni przedstawiciele najważniejszych instytucji patronackich i partnerskich. Odbędą się także debaty oraz power chaty, których głównymi tematami będą edukacja i umiejętności – kluczowe dla świadomego poruszania się na rynku bankowym i kapitałowym. Częścią sesji planarnej będzie także wręczenie wyróżnień dla instytucji i osób najbardziej zaangażowanych w realizację działań w sektorowych programach edukacyjnych.

W trakcie drugiego dnia Kongresu odbędą się sesje panelowe w formule online poświęcone edukacji finansowej m.in. w kontekście nowego przedmiotu szkolnego Biznes i Zarządzanie, w obszarze kompetencji cyfrowych i cyberbezpieczeństwa, w obszarze inwestowania czy ekologii.

Jednym z zaplanowanych wydarzeń jest debata „Ewolucja czy rewolucja? Rok 2023/2024 wyzwaniem dla edukacji ekonomicznej. Wdrażanie Krajowej Strategii Edukacji Finansowej”, w której weźmie udział Agnieszka Wachnicka, prezes Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego.

Wzorem poprzednich lat inaugurację Kongresu poprzedzi konferencja prasowa w dniu 21 marca, podczas której zostaną zaprezentowane wyniki badania „Poziom wiedzy finansowej Polaków 2023”.

Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości odbędzie się w ramach Europejskiego Tygodnia Pieniądza, który w tym roku obchodzimy w dniach 20-26 marca. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Konferencja Rektorów Uczelni Ekonomicznych, patronat instytucjonalny – Związek Banków Polskich oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Partnerami wspierającymi są Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego, Bank ING oraz Fundacja Santander Bank Polska, Partnerem technologicznym jest zaś Centrum Prawa Bankowego i Informacji.

LOKALIZACJA

 • Ul. Piękna 15/16,
  00-549 Warszawa

 • +48 22 55 99 496

 • kontakt@frrf.pl

KONTAKT DLA MEDIÓW

 • Katarzyna Korycka

  Katarzyna Korycka

  PR Manager
  katarzyna.korycka@frrf.pl
  tel. 600 400 223

PROFILE SPOŁECZNOŚCIOWE

Przewiń do góry