Wonga dołącza do Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego

Z początkiem kwietnia br. Wonga, specjalizująca się w pożyczkach ratalnych udzielanych on-line, przystąpiła do Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego. To kolejna instytucja pożyczkowa w gronie partnerów organizacji.

Przystąpienie Wongi do grona Partnerów FRRF traktujemy jako dowód zaufania i uznania naszego zaangażowania w budowanie profesjonalnego i transparentnego sektora pożyczek pozabankowych w Polsce, w szczególności w procesy regulacyjne, w których występujemy jako strona społeczna oraz inicjatywy z zakresu samoregulacji branży, promowania wysokich standardów etycznych czy edukacji finansowej” – mówi Agnieszka Wachnicka, prezes Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego. „Wonga dołącza do nas w szczególnym czasie. Przed branżą pożyczkową w najbliższych miesiącach stoi wiele wyzwań operacyjnych i regulacyjnych, wśród których należy wymienić chociażby potrzebę niwelowania ekonomicznych skutków pandemii koronawirusa, a także konieczność dostosowania modeli biznesowych i oferty produktowej do nowych realiów i tymczasowo obniżonych limitów kosztów pozaodsetkowych. Na horyzoncie mamy także inicjatywy europejskie, które w dużym stopniu będą wpływać na kształt polskiego rynku consumer finance” – dodaje Agnieszka Wachnicka z FRRF.

„Priorytetem Wonga Polska jest etyczne i odpowiedzialne podejście do biznesu, budowanie organizacji opartej na uczciwości oraz tworzenie przejrzystej oferty zgodnej z potrzebami klientów. Kładziemy szczególny nacisk na zwiększenie świadomości finansowej Polaków i systematycznie ją badamy. Od 2015 roku prowadzimy platformę edukacyjną Kapitalni.org, która w przystępny sposób przekazuje wiedzę na tematy finansowe, takie jak oszczędzanie, świadome pożyczanie, finanse osobiste czy cyberbezpieczeństwo. Zdecydowanie podzielamy misję Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego oraz doceniamy jej wkład na rzeczy rozwoju branży pożyczkowej. Chcemy ją także wesprzeć w tych działaniach i mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się zrobić jeszcze więcej dla całego sektora” – podkreśla Tomasz Fedyna, prezes Wonga Polska.

Oprócz Wongi, do grona firm pożyczkowych skupionych w Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego należą: Provident Polska, Everest Finanse (działający pod marką Bocian Pożyczki), Profi Credit oraz EFIMEA. FRRF reprezentuje spółki prowadzące sprzedaż zarówno w kanale offline, jak też online, których łączny udział w polskim rynku pożyczek pozabankowych wynosi ponad 60 procent.

FRRF działa od 2016 roku, jej zadaniem jest inicjowanie dialogu z instytucjami publicznymi, organami nadzoru oraz organizacjami konsumenckimi na rzecz tworzenia regulacji prawnych sprzyjających rozwojowi sektora pożyczek pozabankowych, eliminujących nieprawidłowości rynkowe oraz zapewniających ochronę klienta na rynku finansowym. Fundacja angażuje się również w inicjatywy na rzecz edukacji finansowej konsumentów i promowania wysokich standardów etycznych w branży pożyczkowej.

Wonga jest liderem branży finansów online, specjalizuje się w pożyczkach internetowych. Firma działa w Polsce od kwietnia 2013 roku. Koncentruje się na sprzedaży pożyczek ratalnych, które stanowią 90% jej portfela.

LOKALIZACJA

 • Ul. Piękna 15/16,
  00-549 Warszawa

 • +48 22 55 99 496

 • kontakt@frrf.pl

KONTAKT DLA MEDIÓW

 • Katarzyna Korycka

  Katarzyna Korycka

  PR Manager
  katarzyna.korycka@frrf.pl
  tel. 600 400 223

PROFILE SPOŁECZNOŚCIOWE

Przewiń do góry