Transgraniczność na rynku finansowym podczas Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń 2019

W świetle najbliższych decyzji Wielkiej Brytanii odnośnie Brexitu, rynek finansowy potrzebuje odpowiedzi na kilka kluczowych kwestii dotyczących działania  polskiej gospodarki. Jak zmiany wewnątrz Unii Europejskiej wpływają na sektor bankowy i ubezpieczeniowy? Czy ewentualne odejście Wielkiej Brytanii z UE ograniczy sprzedaż usług na rynku? Wiele organizacji finansowych działa transgranicznie i jakiekolwiek zmiany w zakresie członkostwa UE wywierają silny wpływ na ich działania. Właśnie o tej zależności będą traktować debaty części inauguracyjnej Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń, czyli 17. edycji Banking Forum oraz 13. edycji Insurance Forum, które Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego objęła honorowym patronatem.

Ubezpieczenia a długowieczność

W związku z wydłużaniem się średniej długości życia obywateli, coraz szybciej rośnie grupa pokolenia silver. Są to klienci szczególnie wymagający i potrzebujący dopasowanej, niestandardowej oferty. 13. edycja Insurance Forum wyjdzie na przeciw wymaganiom tej grupy odbiorców. Prelegenci zastanowią się co prócz standardowych produktów emerytalnych, najlepiej spełni oczekiwania tej grupy nabywców. Może warto rozważyć usługi związane z opieką, dotyczące zdrowia, czy pomocy technicznej. Inspiracji i konkretnych przykładów będzie można poszukać u naszego sąsiada, w Niemczech. Ich rozwiązania, a także konsekwencje wprowadzonych przez nich innowacji, będą stanowiły wartościowe źródło wiedzy. Podczas wydarzenia znajdzie się także przestrzeń na rozmowę pod hasłem “wojna o talenty”, rozumianym bardziej jako utrzymanie pracownika, niż jedynie jego pozyskanie. Jedna z debat zostanie również poświęcona kwestiom digitalizacji i wpływu motoryzacji na kształtowanie się ubezpieczeń.

Technologie a bankowość

Czy nowoczesne innowacje są podstawą do budowania bankowości przyszłości? Pytanie to będzie podstawą większości paneli podczas 17. edycji Banking Forum. Bowiem pod każdym zagadnieniem i problemem, kryje się technologia, która potrafi usprawnić proces i zwiększyć zyski. Wykorzystanie blockchain i AI w bankowości może być pierwszą odpowiedzią na postawione pytanie. Debaty będą również traktować o obsłudze i pozyskiwaniu klientów, co niewątpliwie zmieni się w erze digital bankingu. Bezpieczeństwo to także temat, który w ramach e-bankowości jest szczególnie istotny. Eksperci zastanowią się jak na wzrost sprzedaży usług finansowych wpływać może technologia. Nie można zapomnieć też o płatnościach, przed którymi nowoczesne technologie otwierają zupełnie nowe perspektywy. W tym przypadku zostaną porównane tradycyjne placówki z nowoczesną bankowością.

Poprzednia edycja wydarzenia dzięki udziałowi najlepszych ekspertów z sektora bankowości i ubezpieczeń, okazała się dużym sukcesem. Podczas dwóch dni kongresu ponad 600 uczestników miało możliwości wysłuchania i networkingu z 87 prelegentami z kraju i z zagranicy. – Połączenie Forum Ubezpieczeniowego z Forum Bankowym w jedno wydarzenie jest świetnym pomysłem – tutaj punktów styku, tematów wspólnych, szukania synergii, budowania powiązań biznesowych jest szalenie dużo. – Paweł Holnicki-Szulc, Dyrektor Generalny Polskiego Oddziału, Colonnade Insurance S.A.

Zwieńczeniem pierwszego dnia Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń będzie Wielka Gala Liderzy Świata Bankowości i Ubezpieczeń”Podczas wieczornego wydarzenia zostaną rozdane nagrody w następujących kategoriach:

 1. Najlepszy Bank
 2. Najciekawsza innowacja dla banku
 3. Najbardziej innowacyjny bank
 4. Najbardziej przyjazny bank
 5. Najlepsza firma ubezpieczeniowa
 6. Najciekawsza innowacja dla ubezpieczeń
 7. Najbardziej przyjazny ubezpieczyciel
 8. Najlepszy cyfrowy ubezpieczyciel
 9. Wizjoner finansów

Kongres realizowany jest w ramach działalności grupy MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe w Polsce dedykowane specjalistom, kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm.

Wszelkie informacje na temat Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń 2019 można znaleźć za pośrednictwem oficjalnej strony kongresu: www.bankowosciubezpieczenia.pl oraz profili społecznościowych na portalach FacebookTwitter oraz LinkedIn.

LOKALIZACJA

 • Ul. Piękna 15/16,
  00-549 Warszawa

 • +48 22 55 99 496

 • kontakt@frrf.pl

KONTAKT DLA MEDIÓW

 • Katarzyna Korycka

  Katarzyna Korycka

  PR Manager
  katarzyna.korycka@frrf.pl
  tel. 600 400 223

PROFILE SPOŁECZNOŚCIOWE

Przewiń do góry