Sprawdź, zanim zainwestujesz. Cz. 7 – inwestowanie na giełdzie

Nie tylko inwestowanie w kryptowaluty jest mocno ryzykowne. Inwestowanie na tradycyjnej giełdzie także wiąże się z niepewnością, co do wysokości zysków, tyle że z nieco innych powodów, które powinniśmy mieć na uwadze.

Pandemia COVID-19 i wywołany przez nią ogólnoświatowy kryzys gospodarczy spowodowały spadek indeksów giełdowych. Wielu indywidualnych inwestorów traktuje to jako dużą okazję do kupna akcji spółek giełdowych po znacznie obniżonej cenie. Nie możemy jednak zapominać, że wyprzedaż akcji spowodowana była zminimalizowaniem potencjalnych strat dotychczasowych inwestorów, ale w dalszej perspektywie może się to wiązać ze spadkiem wartości i odpływem pieniędzy przeznaczonych na dalsze inwestycje i wypracowanie zysku. Choć z drugiej strony, ceny akcji mogą zacząć rosnąć
i wówczas stopa zwrotu inwestycji może być relatywnie wysoka, co oznacza, że podjęta decyzja inwestycyjna była słuszna. Inwestując na giełdzie, powinniśmy zawsze mieć na uwadze oba scenariusze – nie tylko ten optymistyczny, ale także ten pesymistyczny. Spadki na giełdzie zdarzają się relatywnie często, dlatego przed przystąpieniem do zakupu akcji, oceńmy stan swojej wiedzy – czy wiemy jak działają poszczególne mechanizmy giełdowe. Jeśli nie jesteśmy skłonni zaakceptować ryzyka, jakie wiąże się z inwestowaniem na giełdzie, rozważmy inne dostępne rozwiązania.

LOKALIZACJA

 • Ul. Piękna 15/16,
  00-549 Warszawa

 • +48 22 55 99 496

 • kontakt@frrf.pl

KONTAKT DLA MEDIÓW

 • Katarzyna Korycka

  Katarzyna Korycka

  PR Manager
  katarzyna.korycka@frrf.pl
  tel. 600 400 223

PROFILE SPOŁECZNOŚCIOWE

Przewiń do góry