Ruszają zapisy do udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Finansach

Od 1 października 2021 r. rusza rekrutacja do udziału w I edycji ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, w których program nauczania kończy się egzaminem maturalnym. Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego pełni patronat honorowy nad inicjatywą.

Tematem przewodnim pierwszej edycji Olimpiady Wiedzy o Finansach jest bankowość. Konkurs jest podzielony na trzy etapy: szkolny, okręgowy i centralny. Laureaci i Finaliści Olimpiady mogą liczyć na specjalne uprawnienia w postępowaniach kwalifikacyjnych na uczelnie współorganizujące Olimpiadę oraz liczne nagrody rzeczowe.

Zgłoszenia udziału należy dokonywać poprzez stronę internetową https://finansomania.edu.pl/ od 1.10.2021 do 31.10.2021 r.

Celem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach „Finansomania”, której organizatorem jest Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, jest zwiększenie świadomości finansowej młodzieży ze szkół ponadpodstawowych oraz pobudzenie i rozwijanie ich zainteresowań dotyczących zagadnień finansowych. Program Olimpiady zakłada edukację finansową w następujących obszarach: finansów publicznych, finansów przedsiębiorstw, finansów osobistych, bankowości, ubezpieczeń oraz rynku finansowego. Olimpiada uzupełnia krajową ofertę olimpiad i konkursów skierowanych do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Organizatorzy konkursu przygotowali materiały dydaktyczne pozwalające uczniom na przygotowanie się do startu w Olimpiadzie, które można bezpłatnie pobrać ze strony konkursowej. Jednym z materiałów jest książka „Finansomania. Podstawy wiedzy o finansach”, która dostarcza kompleksowego wsparcia osobom, które chcą poznać świat finansów i funkcjonować w tym świecie, a zatem jest wsparciem dla szerokiego grona czytelników. Kompleksowość wiąże się z szerokim spektrum poruszanych zagadnień: od finansów osobistych po finanse międzynarodowe, od finansów publicznych po finanse przedsiębiorstw, od prostych instrumentów finansowych, jak czek, po te notowane na giełdach papierów wartościowych. Co ważne, zagadnienia te przedstawiono w świetnie przyswajalnej pigułce. Przyswajalność tej pigułki wynika z formy i języka przekazu. Czytelnik znajdzie tu przejrzyste definicje i liczne przykłady oraz ilustracje. Znajdzie też zadania, które umożliwią mu weryfikację zdobytej wiedzy.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie: https://finansomania.edu.pl/

LOKALIZACJA

 • Ul. Piękna 15/16,
  00-549 Warszawa

 • +48 22 55 99 496

 • kontakt@frrf.pl

KONTAKT DLA MEDIÓW

 • Katarzyna Korycka

  Katarzyna Korycka

  PR Manager
  katarzyna.korycka@frrf.pl
  tel. 600 400 223

PROFILE SPOŁECZNOŚCIOWE

Przewiń do góry