Rusza Światowy Tydzień Pieniądza (20-26 marca 2023)

W dniach 20-26 marca obchodzimy Global Money Week. Tegoroczne obchody Światowego Tygodnia Pieniądza odbywają się pod hasłem Plan your money, plant your future (Zaplanuj swoje finanse i swoją przyszłość). To już 11. odsłona kampanii, której koordynatorem na gruncie krajowym jest Urząd Komisji Nadzoru Finansowego.

Global Money Week (GMW) jest coroczną międzynarodową kampanią z zakresu edukacji finansowej, która ma zachęcić młodzież szkolną do zdobywania wiedzy z zakresu finansów i poszerzania swoich umiejętności finansowych. Organizatorem przedsięwzięcia, które po raz pierwszy odbyło się w 2012 roku, jest Międzynarodowa Sieć ds. Edukacji Finansowej działająca przy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju – OECD/INFE.

W 2023 r. obchody Światowego Tygodnia Pieniądza odbywają się pod hasłem Plan your money, plant your future (Zaplanuj swoje finanse i swoją przyszłość). Hasło ma zachęcić dzieci i młodzież do patrzenia w przyszłość i poszerzenia swojej perspektywy w kwestiach społeczno-środowiskowych przy podejmowaniu decyzji finansowych.

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano szereg inicjatyw edukacyjnych. Jedną z nich jest, organizowany przez UKNF, cykl webinariów dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i nauczycieli. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego pełni rolę koordynatora kampanii GMW na gruncie krajowym. Więcej o idei projektu i propozycji programowej znajduje się na stronie Urzędu: https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/edukacja_cedur/Global_Money_Week

LOKALIZACJA

 • Ul. Piękna 15/16,
  00-549 Warszawa

 • +48 22 55 99 496

 • kontakt@frrf.pl

KONTAKT DLA MEDIÓW

 • Katarzyna Korycka

  Katarzyna Korycka

  PR Manager
  katarzyna.korycka@frrf.pl
  tel. 600 400 223

PROFILE SPOŁECZNOŚCIOWE

Przewiń do góry