Sprawdź, czy jesteś Mistrzem Finansów?

 

 

 

Zadanie nr 1


Chcesz ulokować w banku 10 tys. zł na rok. Masz do wyboru dwie lokaty: jedna z oprocentowaniem 3% w skali roku i odsetkami naliczanymi na koniec okresu lokaty i druga z oprocentowaniem 2,5% w skali roku i miesięczną kapitalizacją odsetek. Na której lokacie zarobisz więcej?

Pytanie nr 2


Pożyczasz z firmy pożyczkowej kwotę 3 tys. zł na 1 rok z oprocentowaniem 0%. Ile będzie wynosić RRSO w takiej ofercie?

Pytanie nr 3


Zastanawiasz się nad ofertą kredytu 5 tys. na 6 miesięcy z opcją spłaty balonowej (tj. spłata jednorazowa na koniec okresu kredytowania), w której koszty pozaodsetkowe wynoszą 0 zł, a oprocentowanie w skali roku wynosi 6%. Ile wyniesie RRSO takiego kredytu?

Zadanie nr 4


Bank udzielił klientowi kredytu na kwotę 6 tys. zł. Oprocentowanie kredytu wynosi 10% w skali roku i nie ma żadnych innych opłat. Kredyt ma być spłacany w miesięcznych ratach malejących (tj. stała wysokość części kapitałowej w poszczególnych ratach) przez 1 rok. Ile wynosi całkowity koszt kredytu?

Pytanie nr 5


Rozważasz zaciągnięcie kredytu w kwocie 10 tys. zł na 12 miesięcy z oprocentowaniem 3% w skali roku. Do wyboru masz trzy oferty z różnym modelem spłaty raty: tygodniowe (opcja nr 1), miesięczne (opcja nr 2) oraz spłata jednorazowa (opcja nr 3). W której z tych ofert RRSO będzie najwyższe?

Pytanie nr 6

Nagle zepsuł Ci się samochód i potrzebujesz 3 tys. zł na jego naprawę. Zastanawiasz się nad kredytem w firmie pożyczkowej z oprocentowaniem 8% w skali roku, w którym jedynym kosztem pozaodsetkowym jest prowizja w wysokości 200 zł. Wahasz się tylko nad długością okresu kredytowania - czy wziąć kredyt na 3 miesiące, czy na 6 miesięcy, a może na 1 rok. W której z tych ofert RRSO będzie najniższe?

Pytanie nr 7

Który z poniższych wskaźników wyraża kwotowo wysokość wszystkich opłat, jakie kredytodawca naliczy kredytobiorcy w związku z użyczeniem kapitału?

Pytanie nr 8

Które z poniższych zdań jest fałszywe:

Informacje o ankietowanym:Proszę określić swoją płeć:

Proszę określić swój wiek:

LOKALIZACJA

  • Ul. Piękna 15/16,
    00-549 Warszawa

  • +48 22 55 99 496

  • kontakt@frrf.pl

KONTAKT DLA MEDIÓW

PROFILE SPOŁECZNOŚCIOWE

Przewiń do góry