Co wiesz o RRSO?

Sprawdź, co wiesz o RRSO

 

 

 

Pytanie nr 1


Zdanie „RRSO wyraża w procentach koszt kredytu w stosunku do jego kwoty” jest:

Pytanie nr 2


Pożyczasz z firmy pożyczkowej kwotę 3 tys. zł na 1 rok z oprocentowaniem 0%. Ile będzie wynosić RRSO w takiej ofercie?

Pytanie nr 3


Zastanawiasz się nad ofertą kredytu 5 tys. na 6 miesięcy z opcją spłaty balonowej (tj. spłata jednorazowa na koniec okresu kredytowania), w której koszty pozaodsetkowe wynoszą 0 zł, a oprocentowanie w skali roku wynosi 6%. Ile wyniesie RRSO takiego kredytu?

Pytanie nr 4


Sformułowanie, że im wyższe RRSO, tym wyższe koszty kredytu jest:

Pytanie nr 5


Rozważasz zaciągnięcie kredytu w kwocie 10 tys. zł na 12 miesięcy z oprocentowaniem 3% w skali roku. Do wyboru masz trzy oferty z różnym modelem spłaty raty: tygodniowe (opcja nr 1), miesięczne (opcja nr 2) oraz spłata jednorazowa (opcja nr 3). W której z tych ofert RRSO będzie najwyższe?

Pytanie nr 6

Nagle zepsuł Ci się samochód i potrzebujesz 3 tys. zł na jego naprawę. Zastanawiasz się nad kredytem w firmie pożyczkowej z oprocentowaniem 8% w skali roku, w którym jedynym kosztem pozaodsetkowym jest prowizja w wysokości 200 zł. Wahasz się tylko nad długością okresu kredytowania - czy wziąć kredyt na 3 miesiące, czy na 6 miesięcy, a może na 1 rok. W której z tych ofert RRSO będzie najniższe?

Pytanie nr 7

Który z poniższych wskaźników wyraża kwotowo wysokość wszystkich opłat, jakie kredytodawca naliczy kredytobiorcy w związku z użyczeniem kapitału?

Pytanie nr 8

Które z poniższych zdań jest fałszywe:

Pytanie nr 9


Pożyczasz z banku 12 tys. zł na 24 miesiące. Do wyboru masz kilka ofert kredytu, w każdej z nich oprocentowanie jest takie samo i wynosi 10% w skali roku, ale oferty różnią się między sobą wysokością RRSO. Która z poniższych ofert będzie najkorzystniejsza finansowo?

Pytanie nr 10


Najbardziej miarodajnym wskaźnikiem przy porównywaniu ofert kredytu, pozwalającym wybrać ofertę o najniższej skali opłat doliczonych do kwoty kredytu jest:

Informacje o ankietowanym:Proszę określić swoją płeć:

Proszę określić swój wiek:

LOKALIZACJA

  • Ul. Piękna 15/16,
    00-549 Warszawa

  • +48 22 55 99 496

  • kontakt@frrf.pl

KONTAKT DLA MEDIÓW

PROFILE SPOŁECZNOŚCIOWE

Przewiń do góry