Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego partnerem projektu Kapitalni.org

Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego została partnerem platformy edukacyjnej Kapitalni.org, której pomysłodawcą i założycielem jest firma pożyczkowa - Wonga. W ramach współpracy eksperci FRRF będą udzielać konsumentom porad z zakresu odpowiedzialnego pożyczania oraz zarządzania finansami osobistymi.

Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego to kolejny podmiot, który dołącza do grona partnerów Kapitalni.org. Celem portalu prowadzonego przez Wonga jest edukacja finansowa konsumentów w łatwy i przyjazny sposób. Serwis jest źródłem kompleksowej wiedzy na temat: pożyczania, oszczędzania, wychodzenia z długów, pomnażania oszczędności, psychologii finansów, praw konsumenta oraz bezpieczeństwa finansowego i cyfrowego. Użytkownicy platformy mają do dyspozycji również test osobowości finansowej, zindywidualizowane ścieżki edukacyjne oraz szereg artykułów i porad eksperckich.

Eksperci Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego będą regularnie dostarczać konsumentom korzystającym z platformy porad związanych z zaciąganiem zobowiązań finansowych oraz upowszechniać wiedzę z zakresu bezpiecznego korzystania z poszczególnych instrumentów kredytowych, racjonalnego zarządzania domowym budżetem oraz oszczędzania.

Prezes zarządu FRRF - Agnieszka Wachnicka

„Edukacja finansowa to jeden z filarów działalności Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego. Chętnie angażujemy się w projekty mające na celu podnoszenie świadomości ekonomicznej konsumentów i popularyzowanie wiedzy z zakresu zarządzania finansami osobistymi, tym bardziej, że poziom wiedzy finansowej konsumentów pozostaje w ścisłej korelacji z jakością podejmowanych przez nich decyzji, często o charakterze długoterminowym. Cieszymy się, że istnieje taka platforma jak Kapitalni.org, która w łatwej i angażującej formie przybliża, często niezrozumiały dla konsumentów, świat finansów, a także, że możemy być częścią tego projektu – mówi Agnieszka Wachnicka, prezes Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego.

Platforma edukacyjna Kapitalni.org działa od czerwca 2015 roku. Twórcy serwisu kierowali się zasadą tzw. efektywnej edukacji finansowej. Celem portalu jest dostarczanie użytkownikom wiedzy o finansach w przyjaznej formie oraz weryfikacja i stałe mierzenie postępów w nauce. W serwisie, oprócz porad ekspertów, znajdują się także kursy i specjalne kalkulatory, pomagające trzymać finanse w ryzach. W 2019 roku portal stworzył przygodową grę Pre.Kapitalni, pierwszą tego typu grę dla dorosłych i starszej młodzieży. Pre.Kapitalni wpisują się w trend gier typu serious games, czyli narzędzi fabularnych, których podstawowym celem nie jest rozrywka, a osiąganie konkretnych celów edukacyjnychPre.Kapitalni pozwalają zdobyć praktyczne umiejętności, które wykorzystujemy w codziennym życiu. Prowadzący serwis co roku prowadzą także badania monitorujące poziom wiedzy finansowej Polek i Polaków.

LOKALIZACJA

 • Ul. Piękna 15/16,
  00-549 Warszawa

 • +48 22 55 99 496

 • kontakt@frrf.pl

KONTAKT DLA MEDIÓW

 • Katarzyna Korycka

  Katarzyna Korycka

  PR Manager
  katarzyna.korycka@frrf.pl
  tel. 600 400 223

PROFILE SPOŁECZNOŚCIOWE

Przewiń do góry