FinTech & InsurTech Digital Congress już 18 i 19 marca!

9. FinTech & 8. InsurTech Digital Congress odbędzie się w dniach 18-19 marca 2021 r. w formule online na dedykowanej platformie. Podczas wiosennej edycji wydarzenia grono prelegentów kontynuować będzie dyskusję dotyczącą najważniejszych treści dla  rozwoju rynku finansowego, biznesu ubezpieczeniowego i rozwoju polskiej gospodarki. Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego sprawuje patronat honorowy nad wydarzeniem.

Kongres zainauguruje dyskusja poświęcona perspektywie w jakiej branża fintech i insurtech funkcjonować będzie do 2030 roku. Myśl przewodnia, która będzie towarzyszyła FinTech & InsurTech Digital Congress to Create Value in the fintech industry. Eksperci odpowiedzą na pytanie jak wycenić wartość i jak budować tę wartość w biznesie oraz czy embedded finance staną się nową ewolucją, a łączenie tradycyjnych usług finansowych z innymi usługami niefinansowymi stanie się nowym sposobem na pozyskanie większej liczby klientów? Przeanalizowany zostanie również nowy trend skierowany do cyfrowego klienta, czyli Banking-as-a-service. Poruszone zostaną kwestie związane z partnerstwami i możliwościami współpracy z Big-Techami oraz ich rolą w ekosystemie finansowym. Eksperci i praktycy podczas inspirujących debat i casów przedstawią jak technologia wpływa na biznes i gdzie ją wykorzystać, aby dopasować się do realiów biznesowych w nowej rzeczywistości.

Kolejne bloki tematyczne poświęcone zostaną technologii paymentowej, dynamicznemu wzrostowi płatności elektronicznych, zwiększeniu konkurencyjności i innowacyjności w sektorze finansowym oraz analizie aktualnych trendów, procesów rynkowych i wyzwań dla biznesu.  Nie zabraknie również tematów związanych z technologicznym wsparciem w prowadzeniu biznesu dla SME, okaże się też na czym ma polegać ewolucja branży pożyczkowej i jaki będzie jej next step w nowych realiach rynkowych.

Drugi dzień kongresu będzie kontynuacją tematów związanych z trendami biznesowymi i budowaniem wartości. Tym razem eksperci zajmą rozpoczną od  Customer Value i zajmą się kwestią automatyzacji procesów i transformacji organizacji w prokliencką.

Eksperci podejmą dyskusję na temat cyfrowego kroku w przyszłość branży insurance i spróbują odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób przyspieszenie cyfrowe i zmiany w procesach wpłynęły na branżę.  Przeanalizują zagadnienie Embedded insurance i przykłady modeli biznesowych z rozwiązaniami fintechowymi. Pojawią się również ważne w obecnej rzeczywistości tematy telemedyczne związane z innowacjami,  automatyzacją i rozwojem technologii telemedycznych a także diagnozowaniem, które zwiększa nasze bezpieczeństwo.

Część dyskusji zostanie poświęcona tematyce open bankingu w kontekście szerszego spojrzenia na przyszłość sektora usług finansowych oraz zagadnieniom związanym z HR w czasie i po pandemii, oraz nowym wyzwaniom jakie wymusiła na nas praca online. Nie zabraknie również tematu związanego z Venture Capital i tego w co warto inwestować i czy ofensywne skalowanie nadal jest wiodącą wizją większości spółek z technologicznych.

Wydarzenie skierowane jest dla przedstawicieli sektora bankowego i ubezpieczeniowego, fintechów, insurtechów, firm pożyczkowych, kancelarii prawnych, inwestorów, firm technologicznych, IT, startupów oraz przedstawicieli administracji państwowej i firm doradczych.

FinTech & InsurTech Digital Congress jest kluczową pozycją na mapie branżowych eventów. To miejsce, gdzie pomysły i wiedza ludzi, którzy nie boją się wyzwań i potrafią wykorzystywać nowe technologie, przynoszą nam rewolucyjne projekty i rozwiązania. Dzięki takim osobom poznajemy potencjał jaki drzemie w branży finansowej i ubezpieczeniowej, a ich pomysły stają się naszą rzeczywistością.

LOKALIZACJA

 • Ul. Piękna 15/16,
  00-549 Warszawa

 • +48 22 55 99 496

 • kontakt@frrf.pl

KONTAKT DLA MEDIÓW

 • Katarzyna Korycka

  Katarzyna Korycka

  PR Manager
  katarzyna.korycka@frrf.pl
  tel. 600 400 223

PROFILE SPOŁECZNOŚCIOWE

Przewiń do góry