Finelf nowym członkiem Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego

Finelf, jeden z największych dystrybutorów produktów finansowych w kanale online, dołącza do grona partnerów Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego.

Finelf to kolejny podmiot z czołówki szeroko rozumianego sektora consumer finance w gronie partnerów Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego. Organizacje zamierzają podejmować wspólne inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju tego sektora w Polsce i upowszechniać dobre praktyki biznesowe.

„Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego zrzesza firmy, które odznaczają się profesjonalizmem i wysokimi standardami etycznymi w relacjach z interesariuszami i klientami, a także identyfikują się z naszą misją i wspólnie z nami chcą troszczyć się o odpowiedzialny rozwój biznesu. Zależy nam by członkowie Fundacji reprezentowali różne obszary związane z rozwojem  sektora consumer finance ” – komentuje Agnieszka Wachnicka, prezes Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego. „Finelf to kolejny z partnerów, który dołącza do naszego grona. Naszą ambicją jest szeroka reprezentacja sektora pozabankowego. Reprezentujemy instytucje pożyczkowe,  firmy działające w segmencie odroczonej płatności (BNPL – buy now, pay later), firmy dostarczające informacji o konsumentach oraz pośredników finansowych. To dla nas kolejny krok w budowaniu działań zrównoważonego sektora nie tylko na rynku pożyczek, ale również podmiotów powiązanych z tym rynkiem   ” – dodaje prezes Wachnicka.

„Dołączenie do grona partnerów Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego jest dla nas kolejnym krokiem w zakresie budowania naszej pozycji w sektorze.  Sektor consumer finance wymaga zrównoważonego rozwoju. Jako pośrednik finansowy możemy wnieść do Fundacji szersze spojrzenie na kwestie związane z rynkiem. Wspólnie chcemy tworzyć jeszcze lepszą jakość środowiska finansowego oraz edukować w obszarze podejmowania świadomych decyzji pożyczkowych. Przed nami wiele wyzwań, również regulacyjnych. Chcemy pracować na rzecz zrównoważonego sektora, który prezentuje szerokie aspekty rynku pozabankowego”  – stwierdził Stanisław Wolniewicz – Duda, prezes zarządu Finelf.

Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego zrzesza instytucje pożyczkowe oraz podmioty związane z sektorem consumer finance. Założeniem FRRF jest inicjowanie dialogu z instytucjami publicznymi, organami nadzoru oraz organizacjami konsumenckimi na rzecz tworzenia regulacji prawnych sprzyjających odpowiedzialnemu rozwojowi branży, eliminujących nieprawidłowości rynkowe oraz zapewniających wysoki poziom ochrony klienta na rynku finansowym. Fundacja angażuje się również w inicjatywy na rzecz edukacji finansowej i promowania wysokich standardów etycznych w branży pożyczkowej.

Finelf jest jednym z największych dystrybutorów produktów finansowych w kanale online. Głównym celem działania firmy jest pomoc w znalezieniu klientowi odpowiedniego dla niego produktu finansowego oraz wspieranie jego edukacji finansowej. Realizacja tej misji jest możliwa dzięki bogatemu portfolio porównywarek i portali o charakterze poradnikowym i edukacyjnym – największym z nich jest Czerwona-Skarbonka.pl. Finelf, po osiągnięciu sukcesu na rynku polskim, rozszerzył kilka lat temu swoją działalność o kolejne kraje. Jest biznesowo obecny m.in. w Hiszpanii, Meksyku czy Danii.

LOKALIZACJA

 • Ul. Piękna 15/16,
  00-549 Warszawa

 • +48 22 55 99 496

 • kontakt@frrf.pl

KONTAKT DLA MEDIÓW

 • Katarzyna Korycka

  Katarzyna Korycka

  PR Manager
  katarzyna.korycka@frrf.pl
  tel. 600 400 223

PROFILE SPOŁECZNOŚCIOWE

Przewiń do góry