Kongres 590
5. edycja Kongresu 590 odbędzie się w dniach 21-22 października 2020 roku, planowo w Jasionce k. Rzeszowa. Data Kongresu pozostanie niezmienna, a formuła zostanie dostosowana do aktualnych rekomendacji Ministerstwa Zdrowia. Organizatorzy, jak informują, są przygotowani do realizacji Kongresu 590 zarówno stacjonarnie, jak i online w przypadku pojawienia się obostrzeń.
Tegoroczna edycja Kongresu koncentruje się na przedstawieniu Polski za 10 lat, czyli w 2030 roku. Doświadczenie roku 2020, ogólnoświatowa pandemia, zatrzymanie gospodarki, praca zdalna, oraz inne wydarzenia spowodowały, że powinniśmy wyciągnąć wnioski z tych działań i dokładnie przygotować się do przyszłości.
TEMATYKA 5. EDYCJI KONGRESU 590
1. Patriotyzm gospodarczy – jak w oparciu o tę ideę zacząć budować długofalowe korzyści dla gospodarki?
2. Klimat – wpływ wyzwań klimatycznych i świadomości ekologicznej na decyzje biznesowe (gospodarka w obiegu zamkniętym, rolnictwo, ekologia, gospodarka wodna, sprawiedliwa transformacja, recykling).
3. Energia – co będzie zasilało nasze domy, firmy, samochody i jak te zmiany wpłyną na codzienne życie i przemysł? (energetyka, dywersyfikacja źródeł energii, nowe potrzeby, sterowanie mocą, atom, magazynowanie energii).
4. Rynek pracy – czy i jak zmieni się nasze podejście do pracy zawodowej? (praca zdalna, nowe zawody, automatyzacja, usługi).
5. Eksport – co blokuje potencjał eksportowy Polski i jak to zmienić? (współpraca międzynarodowa, kooperacja ponadregionalna, eksport, ekspansja, polskie holdingi grupy producenckie, kredyty, technologie).
6. Zdrowie i styl życia – trendy w codziennym życiu Polaków i ich wpływ na gospodarkę (telemedycyna, suplementacja, sport, ekonomia czasu wolnego, hobby, rozrywka, immersja, kredyty, turystyka, interaktywność, przemysł kreatywny, kultura, e-commerce, konsumpcja, hotele, wypoczynek).
7. Gaming i Internet – jakie szanse i zagrożenia niesie dla firm komunikacyjna rewolucja? (kosmos, 5G, AI, e-commerce, cyberbezpieczeństwo, cyfryzacja, przepływ danych).
8. Edukacja i odpowiedzialność społeczna – czego i jak będziemy się uczyć za 10 lat? (nowe zawody, nauka przez całe życie, CSR, wolontariat, współpraca, odpowiedzialność i solidarność społeczna, oszczędzanie).
9. Infrastruktura – jak zmienia się nasz kraj i jego możliwości? (transport, geopolityka, logistyka, architektura, aglomeracja, komunikacja, gospodarka przestrzenna, architektura, budownictwo, smart city, elektromobilność).
10. Demografia – jak gospodarkę zmieni starzejące się społeczeństwo? (zdrowie, opieka, komfort życia, ubezpieczenia, zakupy, usługi).