FinTech & InsurTech Digital Congress

9. FinTech & 8. InsurTech Digital Congress odbędzie się w dniach 18-19 marca 2021 r. w hotelu Sheraton Grand Warsaw. Kongres zostanie zrealizowany w formule hybrydowej, która łączy elementy tradycyjnego kongresu oraz aktywności online na dedykowanej platformie. Podczas wiosennej edycji wydarzenia grono prelegentów kontynuować będzie dyskusję dotyczącą najważniejszych treści dla  rozwoju rynku finansowego, biznesu ubezpieczeniowego i rozwoju polskiej gospodarki.

FinTech & InsurTech Digital Congress jest kluczową pozycją na mapie branżowych eventów. To miejsce, gdzie pomysły i wiedza ludzi, którzy nie boją się wyzwań i potrafią wykorzystywać nowe technologie, przynoszą nam rewolucyjne projekty i rozwiązania. Dzięki takim osobom poznajemy potencjał jaki drzemie w branży finansowej i ubezpieczeniowej, a ich pomysły stają się naszą rzeczywistością.

Kongres zainauguruje dyskusja poświęcona perspektywie w jakiej branża fintech i insurtech funkcjonować będzie do 2030 roku. Nasi eksperci zastanowią się nad zmieniającą się rolą fintechów w ekosystemie finansowym. Czy embedded finance staną się nową ewolucją, a łączenie tradycyjnych usług finansowych z innymi usługami niefinansowymi stanie się nowym sposobem na pozyskanie większej liczby klientów? Poruszone zostaną również kwestie związane z partnerstwami i możliwościami współpracy z Big-Techami oraz ich rolą w ekosystemie finansowym. Kolejne bloki tematyczne poświęcone zostaną technologii paymentowej, dynamicznemu wzrostowi płatności elektronicznych, zwiększeniu konkurencyjności i innowacyjności w sektorze finansowym oraz analizie aktualnych trendów, procesów rynkowych i wyzwań dla biznesu tj. konsolidacje i M&A, oraz tym w jaki sposób partnerstwa wpływają na banki i ubezpieczenia. Nie zabraknie również tematów związanych z technologicznym wsparciem w prowadzeniu biznesu dla SME, okaże się też jaki jest next step branży pożyczkowej i  jej dopasowanie do nowych realiów rynkowych.

Drugi dzień kongresu wyłoni tematy związane z klientem i budowanie Customer Experience z wykorzystaniem dostępnych na rynku technologii oraz pytaniem: jak przyspieszenie cyfrowe i zmiany w procesach wpłynęły na branżę ubezpieczeniową? Pojawią się również ważne w obecnej rzeczywistości tematy telemedyczne związane z innowacjami,  automatyzacją i rozwojem technologii telemedycznych a także diagnozowaniem, które zwiększa nasze bezpieczeństwo.
Część dyskusji zostanie poświęcona tematyce open bankingu w kontekście szerszego spojrzenia na przyszłość sektora usług finansowych oraz zagadnieniom związanym z HR w czasie i po pandemii, oraz nowym wyzwaniom jakie wymusiła na nas praca online? Nie zabraknie również tematu związanego z Venture Capital i tego w co warto inwestować i czy ofensywne skalowanie nadal jest wiodącą wizją większości spółek z technologicznych.

Wydarzenie skierowane jest dla przedstawicieli sektora bankowego i ubezpieczeniowego, fintechów, insurtechów, firm pożyczkowych, kancelarii prawnych, inwestorów, firm technologicznych, IT, startupów oraz przedstawicieli administracji państwowej i firm doradczych.

Kongresy są realizowane w ramach działalności firmy MMC Polska.

Data

mar 18 - 19 2021
Expired!

Czas

All Day
MMC Polska

Organizator

MMC Polska

LOKALIZACJA

 • Ul. Piękna 15/16,
  00-549 Warszawa

 • +48 22 55 99 496

 • kontakt@frrf.pl

KONTAKT DLA MEDIÓW

 • Katarzyna Korycka

  Katarzyna Korycka

  PR Manager
  katarzyna.korycka@frrf.pl
  tel. 600 400 223

PROFILE SPOŁECZNOŚCIOWE

Przewiń do góry