Capital Service S.A. dołącza do Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego

Wraz z początkiem 2024 r. Capital Service S.A., jedna z najstarszych instytucji pożyczkowych w Polsce, pozostająca w czołówce rynku pożyczek pozabankowych, dołącza do grona partnerów Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego.

Sektor instytucji pożyczkowych znajduje się w szczególnym momencie. Od 1 stycznia 2024 r. został objęty nadzorem KNF. To ważny etap profesjonalizacji branży, który jest równocześnie szansą na odbudowę pozytywnego wizerunku i zaufania do sektora. W naszej działalności mocno skupiamy się nie tylko na kwestiach legislacyjnych, ale także na relacji pomiędzy biznesem a konsumentami. W planach mamy szereg projektów, które mają wzmocnić tę relację. Cieszymy się, że do grona naszych partnerów dołącza Capital Service, bo to potwierdzenie, że kolejnej istotnej firmie z branży zależy na budowie bezpiecznego sektora, w centrum którego znajduje się konsument” – komentuje dr Anna Mlostoń-Olszewska, prezeska FRRF.

Jak podkreśla Kazimierz Dziełak, prezes Capital Service S.A. „Na rynku pożyczek pozabankowych działamy już od 25 lat. Jesteśmy jednym z liderów rynku, a ta pozycja zobowiązuje. W naszej działalności mocno skupiamy się na transparentności, a także wzmacnianiu relacji z klientami i kontrahentami, dlatego chętnie dołączyliśmy do Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego, która podejmuje wiele inicjatyw na rzecz profesjonalizacji sektora i upowszechniania dobrych praktyk biznesowych”.

Capital Service S. A. jest właścicielem marki KredytOK. Na rynku finansowym działa już od 1999 roku. Składa się z zespołu doświadczonych specjalistów z różnych obszarów zawodowych. W ofercie posiada własne produkty finansowe jak również produkty, usługi współpracujących z nią partnerów. Misją Spółki jest oferowanie produktów finansowych we wszystkich kanałach sprzedaży, z optymalnie wykorzystaną siecią Menadżerów, a także dywersyfikacja sprzedaży w kierunku online, contact center i modeli hybrydowych.

Capital Service S.A. jest Małą Instytucją Płatniczą nadzorowaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, wpisaną do Rejestru Usług Płatniczych pod numerem MIP 140/2022 oraz Instytucją Pożyczkową wpisaną do Rejestru Instytucji Pożyczkowych pod numerem RIP 000123. Dzięki wspólnej, systematycznej pracy, Capital Service S.A. obecnie jest jednym z liderów na rynku pożyczek gotówkowych.

Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego zrzesza instytucje pożyczkowe oraz podmioty związane z sektorem consumer finance. Założeniem FRRF jest inicjowanie dialogu z instytucjami publicznymi, organami nadzoru oraz organizacjami konsumenckimi na rzecz tworzenia regulacji prawnych sprzyjających odpowiedzialnemu rozwojowi branży, eliminujących nieprawidłowości rynkowe oraz zapewniających wysoki poziom ochrony klienta na rynku finansowym. Fundacja podejmuje szereg inicjatyw na rzecz edukacji finansowej i promowania wysokich standardów etycznych w branży pożyczkowej.

LOKALIZACJA

 • Ul. Piękna 15/16,
  00-549 Warszawa

 • +48 22 55 99 496

 • kontakt@frrf.pl

KONTAKT DLA MEDIÓW

 • Katarzyna Korycka

  Katarzyna Korycka

  PR Manager
  katarzyna.korycka@frrf.pl
  tel. 600 400 223

PROFILE SPOŁECZNOŚCIOWE

Przewiń do góry