O NAS

Reprezentujemy największe instytucje pożyczkowe w Polsce mające 60 proc. udziału w rynku pożyczek pozabankowych. Dbamy o zrównoważony rozwój sektora finansowego przy jednoczesnym podnoszeniu bezpieczeństwa konsumentów. Naszą misją jest budowanie dialogu liderów rynku pożyczek pozabankowych z instytucjami publicznymi oraz organizacjami konsumenckimi na rzecz tworzenia sprzyjających uwarunkowań prawnych i edukacji finansowej konsumentów. Systematycznie monitorujemy zmiany zachodzące na rynku pożyczek pozabankowych poprzez opracowywanie analiz i raportów branżowych. Angażujemy się w inicjatywy na rzecz edukacji finansowej konsumentów i promowania dobrych praktyk oraz zasad etycznych w sektorze pożyczkowym, co pozwala podnosić bezpieczeństwo na rynku finansowym.Statut > Strategia >

ZARZĄD

Agnieszka Wachnicka


Prezes Zarządu

Do Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego przeszła z biura Rzecznika Finansowego, gdzie od 2015 r. pełniła funkcję dyrektora Wydziału Klienta Rynku Bankowo-Kapitałowego. Odpowiadała za działania na rzecz ochrony klientów rynku bankowego i kapitałowego (banków krajowych i zagranicznych, instytucji finansowych, funduszy inwestycyjnych, spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych i instytucji pożyczkowych). Wcześniej przez 11 lat pracowała w Departamencie Rozwoju Rynku Finansowego w Ministerstwie Finansów. W zakresie jej obowiązków była praca nad regulacją poszczególnych sektorów rynku finansowego oraz działania na rzecz utrzymania stabilności finansowej. Agnieszka Wachnicka jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierunku Finanse i Bankowość.

PREZYDIUM RADY

Zbyszko Pawlak


Przewodniczący Prezydium Rady Fundacji

Prezes Zarządu EVEREST FINANSE S.A., zarządza Spółką od 2009 r. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu i organizacji systemów efektywnego zarządzania zespołami pracowników, które zdobył w spółkach o ogólnokrajowym zasięgu. Z sukcesem wdrażał systemy zarządzania przez cele i mechanizmy bodźcujące efektywność działania, współtworzył koncepcję rozwoju systemu informatycznego i strategię rozwoju firm. Ekspert rynku pożyczek pozabankowych, aktywnie działa na rzecz tworzenia rozwiązań, również prawnych, przyjaznych dla Klientów tego sektora. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu - kierunku Teoria i Publicystyka Ekonomii. Pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu i Kanclerza Loży Wielkopolskiej Business Center Club. Jest członkiem Wielkopolskiej Rady Trzydziestu. Jeden z inicjatorów powstania Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego.

Patrycja Rogowska-Tomaszycka


Zastępca Przewodniczącego Prezydium Rady Fundacji

Członek Zarządu, Dyrektor ds. Corporate Affairs w Provident Polska, w którym pracuje od 2012 roku. Zarządza Pionem Korporacyjnym odpowiedzialnym za public affairs, PR, CSR oraz komunikację wewnętrzną. Pełni również funkcję Group Head of Regulation. Karierę zawodową rozpoczynała w Związku Banków Polskich, w latach 2007 – 2012 pracowała w Konfederacji Lewiatan jako ekspert w Departamencie Prawnym. Ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim.

Artur Hawryluk


Członek Prezydium Rady Fundacji

Przedsiębiorca oraz inwestor działający w wielu branżach rynku. Dawniej Dyrektor Generalny, Prezes Zarządu, obecnie akcjonariusz spółki Everest Finanse S.A. Zdobyte na rynku finansowym doświadczenie wykorzystuje jako inwestor w branży developerskiej i chemicznej. Kreuje i rozwija strategie sprzedaży i marketingu, systemy zarządzania oraz strategie rozwoju dla kolejnych start-upów. Ogromny nacisk kładzie na zdobywanie wiedzy i rozwój własnych kompetencji. Sukcesywnie eksploruje rynki zagraniczne w poszukiwaniu kolejnych inwestycji. Absolwent Stosunków Międzynarodowych w poznańskim Collegium Da Vinci. Członek Business Center Club, współzałożyciel Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego. Pasjonat rajdów samochodowych i licencjonowany kierowca wyścigowy.

Alicja Kopeć


Sekretarz Prezydium Rady Fundacji

Członek Zarządu, Dyrektor Pionu Prawnego i Ładu Korporacyjnego w Provident Polska, w którym pracuje od 2003 roku. Odpowiada za obsługę prawną firmy, projekty legislacyjne oraz windykację sądową. Karierę zawodową zaczynała jako pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Następnie pracowała jako dyrektor departamentu prawnego grupy ubezpieczeniowej Commercial Union oraz Zurich Financial Services, a także w międzynarodowej kancelarii prawnej Linklaters.

PODMIOTY WSPIERAJĄCE

EVEREST FINANSE

EVEREST FINANSE SA prowadzi działalność w zakresie dostarczania pożyczek gotówkowych z obsługą terenową Klientom indywidulanym, na terenie całej Polski pod marką Bocian Pożyczki. Marka Bocian Pożyczki w sektorze pożyczek z obsługą domową jest synonimem lidera technologicznego. Swoją przewagę buduje w oparciu o szybki dostęp do informacji pozwalających oceniać ryzyko i skracać czas obsługi Klienta. Dzięki współpracy z mBankiem firma podniosła poziom bezpieczeństwa dostarczania środków finansowych wykorzystując karty przedpłacone. EVEREST FINANSE SA jest członkiem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, promującej profesjonalizm, wzajemny szacunek i poszanowanie zasad etycznych w relacjach z Klientami i kontrahentami. Należy również do grona członków Business Center Club i jako członek tego prestiżowego klubu realizuje Statut organizacji zobowiązujący do reprezentowania wysokich norm etycznych, przestrzegania zasad kodeksu kupieckiego i działania zgodnie z ideą społecznej odpowiedzialności biznesu. Spółka została wielokrotnie nagrodzona m.in.: godłem Dobra Marka, Medalem Europejskim, tytułem Inwestora w Kapitał Ludzki, a kampania Bocian Pożyczki została uznana za najlepszą reklamę 2015 roku przez przedstawicieli branży pożyczek pozabankowych. EVEREST FINANSE S.A. zatrudnia ponad 350 osób, a współpracuje z nią 1400 Doradców Klienta. Prezesem Zarządu Firmy jest Zbyszko Pawlak.

PROVIDENT POLSKA

Provident Polska SA jest częścią brytyjskiej grupy finansowej International Personal Finance (IPF). Firma jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 13 krajach na całym świecie i planuje rozwój na kolejnych rynkach. Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową – dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką (w różnych wariantach: pożyczkę online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą), pożyczkę konsolidacyjną i pożyczkę dla firm. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem Zarządu jest Agnieszka Kłos. Z Providentem współpracuje ponad 10 tys. osób.

PROFI CREDIT POLSKA

Profi Credit Polska SA jest jedną z największych firm pożyczkowych w Polsce. Działa od 2004 roku, dysponuje siecią 115 biur na terenie całego kraju i zatrudnia ponad 3300 profesjonalnie przygotowanych doradców finansowych. Specjaliści Profi Credit są gotowi w każdej chwili pomóc Klientowi w wyborze produktu, który będzie najlepiej odpowiadał jego indywidualnym potrzebom. Sprzedaż prowadzona jest za pośrednictwem terenowych przedstawicieli spółki, za pomocą telefonicznego centrum obsługi oraz przez Internet. Profi Credit należy do międzynarodowej grupy finansowej Profireal Group SE. Profireal Group SE to międzynarodowa grupa finansowa działająca na terenie Europy Środkowej i Wschodniej w tym: w Polsce, Czechach, Słowacji, Bułgarii i Rosji. Spółki należące do grupy specjalizują się w udzielaniu pożyczek konsumenckich oraz biznesowych, stanowiących alternatywę dla kredytów bankowych. Do Profi Credit należy także marka Lendup.pl, udzielająca pożyczek przez internet.

CRIF

CRIF sp. z o.o. jest wiodącym dostawcą informacji kredytowej w Europie oraz jednym z kluczowych podmiotów w skali światowej, dostarczającym zintegrowane usługi i rozwiązania z zakresu informacji biznesowej, handlowej oraz zarządzania ryzykiem. W Polsce prowadzi działalność poprzez spółkę CRIF Sp. z o.o., która oferuje systemowe zarządzania ryzykiem kredytowym wykorzystując autorską platformę informatyczną – CRIF Solution Platform. CRIF Sp. z o.o. tworzy kluczową infrastrukturę wymiany danych dla branży pożyczkowej  – system Credit-Check, stanowiący najbardziej kompletne i aktualne źródło informacji o pożyczkobiorcach oraz doskonałe narzędzie do weryfikacji zdolności kredytowej i ochrony antyfraudowej, system wspierający ochronę konsumentów przed konsekwencjami utraty tożsamości – Bezpieczny PESEL oraz szereg rozwiązań wspierających przedsiębiorców z branży pożyczkowej.

EFIMEA

EFIMEA SA to polska instytucja finansowa, oferująca nowoczesne pożyczki ratalne dla klientów indywidualnych. W swoim portfolio posiada dedykowany branży medycznej Program Finansowania Zdrowia, pozwalający na rozłożenie przez Pacjentów na raty kosztów zabiegów medycznych. Efimea oferuje także pożyczki gotówkowe online na dowolny cel, oferowane pod marką „efiraty.pl”. W swoich działaniach EFIMEA skupia się na dostarczaniu innowacyjnych i łatwych w obsłudze produktów, bazujących na czytelnych i jasnych zasadach, dążąc do jak budowania pozytywnych relacji Klienta z marką. Dzięki wykorzystaniu najlepszych technologii dostępnych na rynku, EFIMEA ciągle rozwija i usprawnia proces obsługi Klienta, dzięki czemu skraca się czas potrzebny do pełnej obsługi Klientów i dostarczeniu im niezbędnych środków.