AKTUALNOŚCI

Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego Patronem Honorowym jesiennej edycji Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń
Opublikowane 26 września 2019

Już 16-17 października 2019 r. odbędzie się kolejne Spotkanie Liderów Bankowości i Ubezpieczeń, na które składa się 18. edycja Warsaw International Banking Summit oraz 14. edycja Insurance Forum. To cykliczne wydarzenie skupiające kluczowe osobistości, spółki i organizacje reprezentujące sektor finansowy.

Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego już po raz kolejny objęła Patronat Honorowy nad wydarzeniem. Prezes Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego Agnieszka Wachnicka poprowadzi także w roli moderatora panel dyskusyjny pn. „Konkurencja ze strony nowych podmiotów na rynku finansowym”.

Jesienna edycja Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń będzie doskonałą okazją do zapoznania się z szerokim spektrum interesujących tematów, praktycznych strategii oraz spotkania czołowych przedstawicieli sektora finansowego. Wydarzenie rozpocznie się od części wspólnej składającej się z 3 paneli. Pierwszy skupi się na wpływie zmian klimatycznych na modele biznesowe sektora finansowego. Omówione zostaną m.in. możliwości krajowe, potencjalne działania prewencyjne i edukacyjne w odpowiedzi na zachodzące zmiany oraz finansowanie zrównoważonego rozwoju. Druga część opowie o innowacjach w kontekście wyznaczania trendów w sektorze. Prelegenci odpowiedzą na pytania związane z instytucjami finansowymi przyszłości oraz cyfryzacją w kontekście wywiązywania się z obowiązków regulacyjnych.  Skupią się także na standaryzacji procesów, rozwiązaniach RPA oraz chatbot’ach i ich zastosowaniu w finansach. Ostatni panel części wspólnej będzie poświęcony atrakcyjności instytucji finansowych jako potencjalnych pracodawców i karierze w sektorze finansowym.

Podczas dalszej części kongresu każdy z uczestników będzie miał szansę na głębsze spojrzenie w kierunku sektora ubezpieczeniowego lub bankowego podczas oddzielnych ścieżek tematycznych. Pojawią się istotne i aktualne tematy związane z branżą ubezpieczeniową, wśród nich: oferta produktowa ubezpieczycieli na miarę XXI wieku, innowacje, nowa mobilność oraz  najważniejsze trendy w sektorze ubezpieczeń. Nie zabraknie również zagadnień poświęconych światu bankowości takich jak: transformacja operacji/back office, konkurencja ze strony nowych podmiotów na rynku kapitałowym, świat po open banking, nowe potrzeby klientów  oraz wiele innych.

Kongres jest realizowany w ramach działalności MMC Polska, firmy organizującej kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dedykowane specjalistom, kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm.

Wszelkie informacje na temat Spotkania Liderów i Bankowości można znaleźć za pośrednictwem oficjalnej strony kongresu: bankowosciubezpieczenia.pl oraz profili społecznościowych na portalach Facebook, Twitter oraz LinkedIn.

Powrót do aktualności