AKTUALNOŚCI

Zmiany kadrowe w Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego
Opublikowane 4 czerwca 2018

Z początkiem czerwca Monika Zakrzewska przestała pełnić funkcję Prezesa Zarządu Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego i rozstaje się z organizacją. Prezydium Rady Fundacji, do czasu rozstrzygnięcia rekrutacji na stanowisko Prezesa, oddelegowało do pełnienia obowiązków Prezesa Patrycję Rogowską – Tomaszycką, Członka Zarządu Provident Polska. Jednocześnie do Fundacji reprezentującej 60% rynku pożyczek pozabankowych w Polsce dołączyli: Krzysztof Wołowicz jako Główny Ekonomista i Lidia Roman na stanowisko Managera ds. PR.

Monika Zakrzewska pełniła funkcję Prezesa Fundacji od jej powstania tj. od 2016 r. Wcześniej była Public Affairs Managerem w Provident Polska. Pracowała także jako Ekspert ds. rynku pracy w Konfederacji Lewiatan.

Patrycja Rogowska-Tomaszycka pracę w Providencie rozpoczęła w czerwcu 2012 roku, obejmując funkcję Dyrektora Biura Public Affairs. Obecnie zarządza Pionem Korporacyjnym odpowiedzialnym za corporate i public affairs, PR, CSR oraz komunikację wewnętrzną. Karierę zawodową rozpoczynała w Związku Banków Polskich, w latach 2007–2012 pracowała w Konfederacji Lewiatan jako ekspert w Departamencie Prawnym. Ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Krzysztof Wołowicz jest ekonomistą, od ponad 20 lat związanym z rynkiem finansowym. Przez wiele lat pracował w Departamencie Skarbu Banku BGŻ S.A. W ostatnim okresie zatrudniony jako Główny Ekonomista BPS TFI S.A. Specjalizuje się w analizach makroekonomicznych gospodarki polskiej i światowej, prognozowaniem głównych wskaźników makroekonomicznych, a także tworzeniem analiz dotyczących rynku obligacji, rynku walutowego oraz rynków kapitałowych. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość. Ukończył także 3-letnie studium doktoranckie w Kolegium Zarządzania i Finansów SGH.

Lidia Roman od początku swojej drogi zawodowej związana jest z branżą finansową. Przez wiele lat pracowała w Biurze Informacji Gospodarczej InfoMonitor, w którym była Rzecznikiem Prasowym i Dyrektorem Departamentu PR i Komunikacji Wewnętrznej. Ostatnio pracowała w agencjach: Bridge i FleishmanHillard, gdzie prowadziła działania dla klientów z branży finansowej, farmaceutycznej i rynku pracy. Karierę zawodową rozpoczynała w dziale marketingu dziennika „Rzeczpospolita”. Jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego reprezentuje największe instytucje pożyczkowe w Polsce takie jak: Provident Polska, Everest Finanse (Bocian Pożyczki) i Profi Credit. Jej zadaniem jest dbałość o zrównoważony rozwój sektora finansowego przy jednoczesnym podnoszeniu bezpieczeństwa konsumentów. Misją Fundacji jest współdziałanie liderów rynku pożyczek pozabankowych z instytucjami publicznymi oraz organizacjami konsumenckimi na rzecz tworzenia sprzyjających uwarunkowań prawnych i edukacji finansowej konsumentów.

Powrót do aktualności